Open hours: Mon - Sat 8.00 - 18.00
+90 312 666 3139 +90 312 219 8184 info@hkddefense.com
Close
+90 312 666 3139 +90 312 219 8184 info@hkddefense.com

Çalışma Alanları

KOMPOZİT VE BALİSTİK

İnsanlar her zaman kendilerini dışarıdan gelen ve yaşamı tehdit eden etkilere karşı korumaya çalışırlar. Bununla birlikte, olası tehditler o kadar çeşitlidir ki, koruyucu cihazlar her zaman belirli bir tehdit profiline uyarlanmak zorundadır.Silahlar iki kategoriye ayrılabilir. Bu kategorilerden biri savunma veya koruyucu silahları içerir. Bunların yardımıyla, vücudun hassas kısımları saldırılara karşı korunur (örneğin geçmiş dönemde zırhlar, balistik koruyucu yelekleri, kasklar.. vs). Diğer kategori ise saldırı silahlarını içerir.İki silah kategorisinin temel kavramları birbirine taban tabana zıt olduğundan, bir performans çıkmazı kaçınılmazdır. Mevcut saldırı silahlarına karşı bir kez koruma bulunduğunda, saldırı silahlarının performansı hemen artar ve bu da koruma alanında yeni gelişmeler gerektirir.Muharebe sahasında askerlere sıklıkla meydana gelen bir tehdit, yüksek hızda etki eden ve etki potansiyeli kinetik enerjisinde bulunan kısa ve uzun silahlardan gelen mermiler tarafından oluşturulmaktadır. Bundan dolayıdır ki koruyucu zırhların önde gelen kullanıcı grubu askerlerdir.Özellikle çelik ve seramik plakalara dayanan 20’nci yüzyıl askeri zırhı için geleneksel çözümler, gerçekten de araçlar ve askerler için çok ağırdı. Zaman içerisinde Kompozitler, aynı durduruş gücüne sahip olmaları, daha esnek olmaları ve daha hafif olmaları nedeniyle kendilerini balistik koruma konusunda ispatladılar.HKD Defense olarak sürekli artan gereksinimler ve yüksek tehdit seviyelerini karşılamak için hafif zırh ürünleri geliştirmekte ve güvenilir ve dünyanın en gelişmiş malzemelerini kullanarak, müşterilerimize alışılmadık derecede zorlayıcı ve kritik uygulamalar için çözümler sunmaktayız.

BALİSTİK KORUMA

HKD Defense  balistik kompozit malzemeleri, askerler ve güvenlik kuvvetlerinin, balistik koruyucu yelek, kask ve araç zırhı dahil olmak üzere çok çeşitli zırh uygulamalarında kullanılmaktadır.Zırh sistemlerinde ağırlığı azaltmak için yenilikçi çözümler geliştiriyoruz ve askerler ve güvenlik kuvvetlerinin en zor koşullarda dahi en etkili şekilde hareket etmesini sağlıyoruz.Bütün ürünlerimiz hayatta kalma ve görev tamamlama göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

KORUYUCU ZIRH

Balistik kompozit ürünlerimiz askerler, güvenlik kuvvetleri ve VIP’ler için çeşitli türde koruyucu zırhı uygulamalarında kullanılmaktadır:
Gömlek altı balistik koruyucu yelekler,Taktik balistik koruyucu yelekler,Göğüs plakları,Koruyucu dış kıyafetler,Koruyucu iç kıyafetler El kalkanları ve bomba battaniyeleri
Düşük ağırlıklı fakat güçlü malzemelerin sunduğu avantajlar;
Tabanca ve tüfek tehdidine karşı koruma
Parçacık tesirine karşı koruma
Arka yüz etkisini azaltma
Konfor ve esneklik
Görevi tamamlama için gerekli sağ kalım

KASKLAR

Artan terör tehdidi ve devam eden savaşlar nedeniyle, yüksek kaliteli balistik kasklara duyulan ihtiyaç çok önemlidir. Bu alanda güvenilir çözümlere sahip çok az sayıda firma bulunmaktadır  ve HKD Defense, uzmanlık, bilgi birikimi ve son kullanıcı tecrübesi bu firmalar arasında yer almaktadır. Bu alandaki amacımız, yerel ve küresel güvenlik güçlerine, görev gereksinimlerine göre yeterli koruma sağlayan konforlu kasklar sağlamaktır.

Kask üreticileri, ağırlıktaki düşüşler ile kask performansındaki gelişmeleri eşleştirmenin zorluğuyla karşı karşıyadır. Balistik kompozit malzemelerimiz, mümkün olan en düşük ağırlıkta üstün balistik ve parça koruma performansı sağlar. Farklı koruma seviyelerinde Balistik kaskları üretebilmekteyiz.

KALKANLAR

Asimetrik savaş koşulları özellikle meskun mahal harekatında olağanüstü balistik performans gerektirmektedir. HKD Defense’in balistik kalkan ürünleri  askerler ve güvenlik kuvveleri  için tasarlanmış, geliştirilmiş ve üretilmiştir. HKD Defense Kompozit malzeme teknolojisini üstün mühendisliği ile birleştirerek çeşitli senaryolar için istenen ürünleri üretmektedir.

En uygun kalkan tasarımını belirlenirken görev  uyumluluğu önemli bir husustur. HKD Defense değişmekte olan durumlar ve gereksinimler için hazır ve özel yapılmış kalkanlar sunabilecek esnekliktedir.

ARAÇ ZIRHI

HKD Defense karmaşık ve zorlu araç zırh tasarımları için ağırlık, maliyet ve çevre gereksinimlerini karşılayacak çeşitli balistik kompozit malzemeler sunmaktadır:

Sabit ve döner kanat hava araçları zırhı;Hafif taktik araç zırhı;Büyük kara araçları zırhı;Sürat motoru ve savaş gemisi zırhı,

HDK Defense’in ürettiği araç zırhları

Daha fazla seyahat süresi, mesafe, manevra kabiliyeti ve yük taşıma sağlamak  ve çeşitli türde tehtidleri önleyebilmek maksadıyla  hafiftirler

Balistik zırh ürünleri koruma seviyeleri;

NIJ0101.06 Lv3A +

NIJ0101.06 Lv3

NIJ0101.06 Lv3+

NIJ0101.06 Lv4

Özel belirlenmiş  IED

 

Balistik Kompozit Ürünü üretimi

Çeşitli form ve geometrilerde, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre hafif ve dayanıklı balistik kompozit parçalar ile birlikte farklı kalınlıklarda kompozit plakalar, profiller, borular, sandviç yapılar üretebilmek için aşağıdaki farklı yöntemleri uygulayabilir:

El yatırması – Vakum Torbalama – Reçine İnfüzyon – Reçine Transfer Kalıplama (RTM) – Filaman Sargı – Basınçlı Kalıplama – Yapıştırma – Kürleme

Son Kesim – Tahribatsız Muayene – Boyama – Montaj – Alt Montaj

İLERİ TEKNOLOJİ TEÇHİZAT VE EKİPMAN

Günümüzde teknoloji, savaşların nasıl yapıldığı, sınırların nasıl korunduğunu, suçluların nasıl  yakalandığını ve bireysel hakların nasıl tanımlandığını şekillendiriyor.  Mızraklardan gizli bombardıman uçaklarına kadar, savaşın doğası her zaman mevcut teknoloji ile sınırlıdır.

Savunma teknolojisi bu değişikliklerin en üstünde yer almaktadır ve bilgi kaynaklarına ulaşarak gelecekte neler olduğuna dair analizler yapar.

Teknoloji tanklar ve savaş uçaklarından askerlere kadar, orduyu ve modern savaşın doğasını değiştirmektedir.

Yüksek teknolojinin savaş alanındaki faydalar çok açıktır . İleri teknoloji bir ordunun daha etkili silahlara sahip olmasını, daha az personel bulundurmasını ve muharebeyi en kısa sürese zafer ile sonladırmasını sağlar.

Daha iyi Askerler

Günümüz askerleri muharebede nasıl davranmaları konusunda çok iyi şekilde eğitildikleri için çeşitli yeni teknolojilerle çalışmak zorundadırlar.

HKD Defense sunduğu ürünler ile  her askeri bir keskin nişancıya dönüştürmektedir. Her askerin kullandığı ileri teknoloji ürünler muharebe sahasındaki asker sayısını azaltır,  bireysel hataları ortadan kaldırır ve hayatları kurtarır.

Gelişmiş ordular modern muharebe sahasında ileri teknoloji askeri ürünleri kullanmak zorundadırlar. Teknoloji kullanılmadan muharebelerin kazanılması imkansızdır.

TEKSTİL

Askeri tekstili özellikleri:

Askerler için hafif ve ateşe dayanıklı kumaş gereklidir. Özellikle muharebe sahasının doğrudan içinde olan personel için bu bir zorunluluktur.  Bunların yanısıra askeri kıyafetler personeli soğuktan koruyabilmeli ve düzgün bir şekilde kamufle sağlamalıdır.

Bu özellikler için pamuklu kumaş, rahatlık, elektriksel direnç ve cilt hassasiyeti nedeniyle en iyi olarak kabul edilmiştir. Kimyasal olarak işlenmiş pamuklu kumaşlar askeri tekstil üretimi için kullanılmaktadır.

Muharebe sahasında askerlerin iç çamaşırından eldivene, soğuktan koruyucu parkadan, uyku tuluma, sırt çantasından çadıra kadar bir çok ihtiyacı vardır.

HKD Defense son kullanıcı olan askerlerin bütün gereksinimlerini karşılamak üzere askeri tekstil konusunda en uygun çözümleri sunmaktadır.